Уладово-Люлинецька дослідно-селекційна станція

Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків. Національної академії аграрних наук України

16 вересень, 2016

Презентація проекту «ЗОЛОТИЙ МІСКАНТУС»

На XII Міжнародній науково-практичній конференції "Енергія з біомаси", яка проходила 20-21 вересня 2016 року в Національній Академії Наук України (м.Київ), були заслухані доповіді, проведена грунтовна дискусія щодо агропромислових, енергетичних, правових, соціально-економічних проблем розвитку біоенергетичної галузі.

У рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Енергія з біомаси» відбулася також презентація проекту «Золотий Міскантус», що народився в стінах Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків. Презентація cтала справжнім сюрпризом для  її учасників і за визнанням фахівців, пройшла, як кажуть, «на ура». Зацікавили як іноземних так і вітчизняних учасників конференції й самі статуетки "Золотий Міскантус", що весь час «в натурі» стояли на столі президії конференції (їх ви бачите на фото). Не чекали однозначно. Аплодували номінантам, згадували кілька разів у виступах. Дехто навіть вступав у дискусію, а дехто не приховував й щирого подивування (наприклад, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри механізації тваринництва Національного університету біоресурсів та природокористування України Г.А.Голуб, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України С. Д. Савчук, представник Salix Energy та ін.). Схвально сприйняв проект і народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, ініціатор створення міжфракційного депутатського об’єднання «За енергетичну незалежність України», головний пропагандист біоенергетики в українському парламенті О. Г. Домбровський. Були поради, багато запитань. Одне з них: чому, мовляв, "міскантус", а не якийсь інший символ?

Автор проекту - редактор журналу «Біоенергетика/Bioenergy» О.О. Ягольник, якийдемонстрував слайди на великому екрані, коментував їх  і, власне, відповідав на запитання учасників конференції, пояснив, що міскантус – найефективніша за біомасою  рослина і красивий, привабливий образ. Погодилися.

 Підбиваючи підсумки конференції, кандидат технічних наук Голова Біоенергетичної Асоціації України Г.Г.Гелетуха зазначив, що презентація  стала окрасою конференції. Щоправда, обмовився, мовляв, добре було б, аби цей захід не обмежувався одноразовою акцією, але отримав запевнення й роз»яснення, що засновники проекту налаштовані підбивати підсумки й визначати номінантів та переможців «Золотого Міскантусу» щорічно.

Новини станції

02.09.2018

Якісне насіння для вашого добробуту

Прайс-лист на насіння озимих сільськогосподарських культур під урожай 2019 р.